وارمر

وارمر

امروزه شمع ها جایگاه ویژه ای در زندگی افراد دارند. علی رغم آنکه دیگر مصرف شمع صرفا به جهت بهره مندی از روشنایی آن نیست و بیشتر جنبه تزیینی دارند اما مصرف آنها نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است و همین دلیلی است که صنعت شمع سازی در جهان بسیار رشد کرده و شمع ها در اندازه ها، رنگ ها و شکل های متنوع تولید می شوند.

نکات بسیاری در انتخاب یک شمع موثر است و هر فرد با توجه به سلیقه و نیاز خود آن را انتخاب می کند.

با یک بررسی سطحی می توان به این نتیجه دست یافت که یکی از پرفروش ترین محصولات شمع در جهان و همین طور ایران، شمع های وارمر است.

شمع های وارمر یا همان تی لایت (tealight)  ویژگی هایی دارند که آن ها را از دیگر محصولات متمایز کرده و خریداران را به استفاده از آن سوق می دهد.

یکی از پراهمیت ترین مواردی که در تهیه یک شمع مورد توجه قرار می گیرد کیفیت آن است. البته در بسیاری از موارد افراد شمع ها را تنها برای مصارف تزیینی به کار می برند بدین معنا که حتی شمع را روشن نمی کنند و تنها مسئله برای خریداران ظاهر شمع است. اما این نکته را نمی توان فراموش کرد که درصد زیادی از خریداران شمع به دنبال بهره بردن از زیبایی شعله یک شمع هستند. در این صورت می بایست شمعی را انتخاب کرد که کیفیت بالایی داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد.

کیفیت بالا همان دلیلی است که باعث شده شمع وارمر یکی از پرفروش ترین ها باشد. در ادامه به بررسی ویژگی های متمایز کننده شمع های وارمر می پردازیم.

یکی از نکات قابل توجه در شمع های وارمر زمان سوخت بالای آنها است. با توجه به آنکه یکی از کاربردهای رایج شمع ها استفاده از آنها در جشن ها و مراسم است، لذا نمی توان از شمعی استفاده کرد که زمان سوخت پایینی دارد به این دلیل که نمی توان در این نوع مراسم، پس از گذشت زمان کوتاهی شمع ها را تعویض یا آنها را دوباره روشن کرد. شمع های وارمر مدت زمانی بین 4 تا 5 ساعت می سوزد و این باعث می شود این نوع شمع طرفداران بسیاری پیدا کند.  دلیل سوخت طولانی وارمرها هم نوع پارافین و هم نخ مورد استفاده آن است که کیفیت مرغوبی دارند.

جالب است بدانیم یک وارمر استاندارد دارای قدرت خروجی حدود 32 وات است.

از دیگر کاربردهای شمع وارمر می توان به استفاده از آن در رستوران ها  اشاره کرد. نکته جالب در انتخاب نام لاتین وارمر ها یعنی همان تی لایت (tealight) است. کلمه تی لایت  (tealight)از کلمه تی پات (tea pot) (به معنی قوری چای) مشتق شده است. در ابتدا عمده ترین مصرف وارمرها استفاده از انها در ظروفی بود که قوری چای بر روی آن قرار میگرفت و با روشن کردن شمع چای همواره گرم می ماند. البته مدتی بعد ظرف های دیگری به بازار عرضه شد که قابلیت گرم کردن غذاها بر روی آن با استفاده از شمع های وارمر وجود داشت. در نتیجه وارمر ها یکی از پرطرفدارترین ها در رستوران ها بوده و هستند.

 

ویژگی های ظاهری شمع وارمر

شمع وارمر با ظاهری گرد و کوچک در بازار موجود است. عمدتا وارمر ها در قالب های آلومینیومی یافت می شوند چراکه استفاده از فلزات دیگر، موجب کاهش زمان سوخت شمع خواهد بود.

با توجه به آنکه با روشن کردن شمع وارمر پارفین آن ذوب می شود، درخشش و زیبایی شمع دوچندان می شود و البته باید توجه داشت که به منظور جلوگیری از شناور شدن فتیله، نخ به بخش فلزی قالب وصل می شود.

در خصوص زیبایی ظاهری شمع وارمر می توان گفت این شمع در رنگ های مختلف، از جمله ؛ آبی، قرمز، زرد، نارنجی و غیره موجود است. باید توجه داشت که رنگ های اضافه شده به پارافین به عنوان ناخالصی قلمداد شده و زمان سوخت را به شکل نامحسوسی کاهش می دهد.

شمع های وارمر در بسته بندی های متفاوتی موجود هستند اما در ایران غالبا در بسته های 6، 12، 50 و 100 عددی در بازار یافت می شوند.

از دیگر مزایای وارمرها می توان به سوخت تمیز و بدون دوده آنها اشاره کرد. همچنین این نوع شمع ها پس از اتمام زمان سوخت، با توجه به آنکه در قالب های مشخصی قرار دارند نیاز به تمیز کردن ندارند و به راحتی می توان آنها را دور انداخت. ضمن اینکه پس از خاموش کردن آن، پارافین به سرعت در دمای محیط به شکل جامد خود بازمی گردد و نیاز به قرار دادن آن در محیط با دمای کم نیست.

شمع های وارمر همچنین قیمت بسیار مناسبی داشته و به دلیل آنکه طرفداران بسیاری دارد لذا جاشمعی های بسیار متعدد در رنگ ها و شکل های مختلف برای آن در بازار موجود است که شاید چنین تنوعی برای دیگر انواع شمع وجود نداشته باشد.

مدت زیادی نیست که انواع جدیدی از شمع های وارمر روانه بازار جهانی شده اند. از جمله وارمرهای دویچ یا کاپ دار و وارمر های کریستالی که شرکت پارافین و شمع لاله حامد به عنوان اولین تولید کننده این نوع شمع ها در ایران شناخته می شود.

شما می توانید ویژگی های هر یک از این محصولات را در لینک زیر بخوانید.

 

وارمر کاپ دار

وارمر کریستالی

 

اطلاعات کامل از انواع شمع وارمر حامد در لینک زیر؛

وارمر ها